Międzyośrodkowe Zawody Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych

Tak jak w zeszłym roku Nasi Mieszkańcy – 23.09.2015 – uczestniczyli w eliminacjach do XIII Międzyośrodkowych Zawodów Sportowych dla Osób Niepełnosprawnych – jako 1 z 13 drużyn. W czasie tych zawodów nasza drużyna zbierała punkty w konkurencjach indywidualnych takich jak: biceps Gołoty, labirynt, wykop butem, mocarz, skaczące piłeczki, Jaka to melodia, tor przeszkód, dmuchany kubek, skoki szczęścia oraz pseudobilard oraz…. drużynowych takich jak: zygzak, wyścig ze smokiem, tańcowała łyżka z nitką, wyścig z balonami czy klamerki. Rozgrywki odbywały się na hali sportowej POSiR w Pszczynie. Nasi Mieszkańcy tak dzielnie walczyli, że wywalczyli 2 miejsce i dostali się do finału Zawodów. W nagrodę za zmagania sportowe Mieszkańcy dostali pamiątkowy puchar, dyplom oraz 23 medale: 9 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych.

Finał Zawodów odbył się 1 października również na hali POSiR w Pszczynie. W zawodach brało udział 35 placówek z województwa śląskiego, które wygrały podczas 3 dni eliminacji. Finał składał się z 2 części. W pierwszej części były zabawy w formie wyścigów takie jak: wachluj balon, domino, podaj cegłę, szalone rydwany, bieg z wieżą, piramida, slalom, wagoniki czy sadzenie ziemniaków. Natomiast druga część to następujące zabawy: praczka, bieg po fanty, żywa rzeźba, narciarze czy przeciąganie liny. Pomimo dzielnego zmagania się z konkurencjami nie dostaliśmy się na podium, zajęliśmy 7 miejsce ale to nie ważne, bo ważniejszy był udział i świetna zabawa. Zawody wygrała drużyna z ŚDS Pszczyna, która została nazwana Drużyną Mistrzów i od przyszłego roku będzie występować gościnnie. W nagrodę za udział i dzielne zmagania nasi zawodnicy otrzymali dyplomy oraz puchar. Po eliminacjach oraz po finale zawodów nasi zawodnicy zaprezentowali swoje medale, omówiono poszczególne dyscypliny wobec pozostałych Mieszkańców a Siostra Dyrektor wręczyła każdemu zawodnikowi słodki upominek. To były kolejne udane zawody, które na długo zapadną w pamięć.