Pielgrzymka Kraków – Łagiewniki

Za nami cudowna pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik. Była to pielgrzymka z okazji Roku Jubileuszowego 2025 którego główne motto brzmi „Pielgrzymi nadziei”, a co ważne podkreśla ideę duchowej podróży. Miała ona miejsce 9 września. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem, po śniadaniu, tak aby jak najprędzej dotrzeć na miejsce. Zanim jednak dotarliśmy do miejsca docelowego zatrzymaliśmy się w Tyńcu, w Opactwie Benedyktynów. To najstarszy istniejący i wciąż czynny klasztor w Polsce. Konkretnie poszliśmy do Muzeum Opactwa, gdzie w podziemiach znajdują się zabytki związane z tym miejscem. Mieliśmy okazję również na indywidualną modlitwę w Kościółku pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, który znajduje się na terenie Klasztoru. Wyruszyliśmy w dalszą drogę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Zobacz więcej

Gość- Harcerka

8 września gościem zajęć była harcerka Bernadeta Bałuch. Było to bardzo ciekawe spotkanie na którym m.in poznaliśmy podstawowe węzły przydatne każdemu harcerzowi. Niejeden z nas powspominał czasy kiedy sam należał do harcerstwa. Chętni Mieszkańcy kodowali swoje imiona oraz próbowali wykonać poznane węzły. Dziękujemy za ciekawe opowieści i wspólnie spędzony czas!

Zobacz więcej

Archiwum

Skip to content