Dzień Otwarty – 15 czerwca 2014

„Chcę, byście poszli na ulice robić raban. Chcę rabanu w waszych diecezjach. Chcę, żeby Kościół wyszedł na ulice… żebyśmy przestali zasklepiać się w sobie.” Papież Franciszek

Taki raban miał miejsce w niedzielę 15 czerwca, w Domu Pomocy Społecznej, gdzie mieszkają 72 osoby borykające się z chorobą psychiczną.

Tego dnia Dyrektor DPS s. Lidia w towarzystwie prowadzących Bogusława Musiolika i Otylii Trojanowskiej – Ślązaczki Roku 2009 – rozpoczęli Dzień Otwarty.

Na scenie gościli młodsi i starsi artyści z Pszczyny i okolic z ciekawymi i różnorodnymi repertuarami: Szkoła Podstawowa nr 11 (Poręba), Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej (Pszczyna), zespoły taneczne ADHD1, ADHD2 i DNW Crew (PCKul), Dzieci Maryi (p. Wszystkich Świętych), Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” (Pszczyna), Gimnazjum nr 3 (Stara Wieś), chór Klema (Piasek), chór Cantemus (Stara Wieś), chór Con Fuoco (Pszczyna).               Aż z Miłkowa koło Karpacza przybyli do nas młodzi adepci sztuki cyrkowej. Z Wieprza koło Żywca przyjechała kapela góralska „Grojcowianie” z ks. Władysławem Zązlem na czele oraz mieszkająca w Wilchwach koło Jastrzębia Ewelina Sokół – Galwas – Ślązaczka Roku 2013.

Głównym zamierzeniem Dnia Otwartego było umożliwienie naszym Podopiecznym integracji ze środowiskiem lokalnym, a gościom zwiedzenia Domu w towarzystwie pracownika i zapoznania się z funkcjonowaniem placówki.

W kąciku multimedialnym wyświetlana była prezentacja o DPS i reportaż Jagody Gorol.

Imprezie towarzyszyły atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, tor przeszkód, zabawy z animatorami, balonowe zwierzaki, piłkarzy ki i tenis stołowy. Była też okazja do zrobienia sobie zdjęcia z klaunem na szczudłach, w traktorze oraz na motocyklach.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się strażacka drabina mechaniczna, z której najodważniejsi i najwytrwalsi (kolejka) mogli podziwiać krajobrazy Pszczyny. Dorośli mieli możliwość skorzystać z łóżka masującego Ceragem. Do nabycia były cegiełko – niespodzianki oraz prace wykonane w ramach terapii zajęciowej.

Na stanowisku ratownika medycznego zainteresowani mogli zapoznać się z podstawami udzielania pierwszej pomocy, a Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, z którymi współpracujemy od lat, prezentowały swoje artykuły.

W bufecie można było zjeść swojski żur, kiełbasę z grilla i chleb ze smalcem, a na deser pyszne ciasto, kawę, lody, watę cukrową i popcorn.

A wszystko to działo się w pięknej scenerii naszego ogrodu, gdzie miło i rodzinnie można było spędzić czas.

Dziękujemy wszystkim tak licznie przybyłym Gościom, w tym Staroście Pawłowi Sadzy, Burmistrzowi Dariuszowi Skrobolowi i Zastępcy Burmistrza Barbarze Sopot – Zembok oraz Dyrektorowi PCKul Michałowi Czernkowi

Podczas imprezy zebrano ogólną kwotę: 6 141zł

Nie byłoby naszego Dnia Otwartego bez wsparcia wielu firm i osób prywatnych oraz niezastąpionych wolontariuszy z klasy Id Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego wraz z wychowawcą, którym z serca dziękujemy!!!

http://www.wiadomosci.pless.pl/35034-tv-dzien-otwarty-w-klasztorku

Skip to content