Grali dla Naszego Domu

15.12.2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu miał miejsce Koncert Charytatywny pod hasłem: „DZIELĄC SIĘ Z CHORYMI – POMNAŻASZ DOBRO”. To już druga tego rodzaju inicjatywa „zbiórki publicznej” na rzecz Domu Pomocy Społecznej dla Przewlekle Psychicznie Chorych w Pszczynie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza przeznaczonej na remont Domu (gł. elewacja części budynku).

Wszystkie koszty zbiórki publicznej i związane z koncertem sponsorowało Starostwo Pszczyńskie  (Pan Starosta – Paweł Sadza) i Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu (Pani Dyrektor Agata Lisowicz-Wala) – patronat główny za przyzwoleniem Pana Wójta Gminy Suszec – Mariana Pawlasa. Natomiast patronat medialny to: „Gość Niedzielny”, „Gazeta Pszczyńska” Radio „eM”, internetowe Radio „Opoka Fm”.

Formą zbiórki na obszarze gminy Pszczyna były cegiełki o nominałach 15zł i 30zł oraz bilety wstępu na koncert  wartości 1 zł, sprzedaż przedmiotów wykonanych na Terapii Zajęciowej przez Mieszkańców DPS oraz puszki kwestarskie, a także dobrowolne wpłaty na konto.

Na koncercie zespołu „Magdy Anioł” i występie teatru „MUMIO” obecni byli przedstawiciele Władz Gminy Suszec na czele z Wójtem – P.Marianem Pawlasem  i Powiatu Pszczyna, który reprezentował Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich P.Jarosław Kosobudzki. Obecne były również Władze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza na czele z Matką Generalną M.Ezechielą Ściskała i Wikarią Generalną S.Celiną Stachowiak wraz z Siostrami Boromeuszkami z pobliskich placówek. Gminny Ośrodek Kultury licznie wypełniły osoby zaprzyjaźnione z Domem Pomocy Społecznej, sponsorzy
i zainteresowani inicjatywą zbiórki publicznej, której głównym akcentem był występ p/w Zespołów. Imprezę teatralno-muzyczną poprowadziła Dyr GOK Pani Agata Lisowicz-Wala wraz z s. Lidią Suchta – dyr DPS, która wyraziła swą wdzięczność za obecność i finansowe wsparcie Władzom Miasta Pszczyna i Gminy Suszec, Sponsorom i wszystkim przybyłym Gościom i Przyjaciołom oraz Personelowi DPS.

Środki pieniężne zebrane w ramach koncertu charytatywnego na dzień 15.12.2012r. to:

1.   Sprzedaż cegiełek:

  • o nominale 15zł (193 szt.) – 2 895 zł
  • o nominale 30zł (153 szt.) – 4 590 zł

2.   Kwota wpłacona na konto przez sponsorów indywidualnych –  10 260 zł

3.   Ofiary z parafii Suszec, Pszczyna i Jankowice – 4 130 zł

4.   Kwota zebrana podczas koncertu do puszki kwestarskiej –  622,14 zł

5.   Kwota z kiermaszu prac wykonanych w ramach terapii zajęciowej DPS – 561 zł

W sumie po koncercie na koncie BS o/Pszczyna Nr 89 8448 0004 0001 5567 2000 0105  pod nazwą „zbiórka publiczna-powiat” mamy kwotę: 23 058,14zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom i obiecujemy modlitwę w Ich intencji.

wdzięczna – s.M.Lidia /dyr DPS/

Skip to content