III Pszczyńskie Spotkania Chóralne

W niedzielę 3 lutego w PCKulu odbyły się III Pszczyńskie Spotkania Chóralne. Koncert miał charakter charytatywny. Dochód z biletów przeznaczony zostanie na remont Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie

Na deskach Pszczyńskiego Centrum Kultury zaprezentowały się zespoły działające na terenie naszej gminy: Con Fuoco, Cantemus, Chór Parafii Ewangelicko – Augsburskiej, Klema (Piasek), Gwiazda (Ćwiklice) oraz najstarszy na Śląsku chór Lutnia. Gościnnie wystąpił zespół „Pogodna Jesień” z Suszca.

KONCERT –  NIEPODZIANKA!

W związku z imprezą III Pszczyńskich Spotkań Chóralnych
w Pszczyńskim Centrum Kultury w dniu 03.02.2013r. z inicjatywy Przewodniczącej Komisji Spraw Społecznych Pani Marceliny Leki dochód z koncertu przeznaczony został na remont Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie.
Niedawno /tj. 15.12.2012r/ DPS z Pszczyny organizował koncert charytatywny
w GOK w Suszcu i nie spodziewaliśmy się, że ktoś teraz pomyśli o nas i naszych potrzebach. Jestem wdzięczna Pomysłodawczyni i Dyrektorowi PCK-ul Panu Michałowi Czernkowi, a przede wszystkim Władzom Miasta, które reprezentowała Zastępca Burmistrza Pani Barbara Sopot-Zembok. Uzyskaliśmy zezwolenie na zbiórkę publiczną Starosty Pszczyńskiego z dn.03.07.2012r. Nr SO-I.5311.2.2012 na obecny 2013 rok dzięki czemu możemy włączać się aktywnie w tego rodzaju inicjatywy kulturalne i też coś dać od siebie pszczyńskiej społeczności. Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza
z Mikołowa reprezentowała Siostra Celina Stachowiak – Wikaria Generalna wraz
z przybyłymi Siostrami. Salę PCK-ulu wypełniła licznie zgromadzona publiczność.
Podczas koncertu zebraliśmy w sumie: 2 568,70zł
w tym:
– za bilety: 1 510zł
– za cegiełki: 435zł
– za prace z Terapii Zajęciowej i ciasto upieczone przez nasze Panie kucharki: 469zł
– ofiary dowolne złożone do puszek kwestarskich: 154,70zł.

Serdecznie dziękuję wszystkim Darczyńcom, Siostrom i Personelowi DPS za zaangażowanie  w sprawę koncertu w bardzo krótkim czasie.
– s.Lidia /dyr DPS/.

Skip to content