Niech żyje bal…

Styczeń był miesiącem bardzo karnawałowym bo Mieszkańcy zostali zaproszeni aż na 4 zabawy karnawałowe. 20 stycznia w godzinach przedpołudniowych Mieszkańcy uczestniczyli w balu karnawałowym zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 3 Specjalnych oraz Stowarzyszenie „Razem” w Domu Działkowca w Pszczynie. Mieszkańcy oraz personel pięknie przebrani bawili się wraz z podopiecznymi innych pszczyńskich ośrodków. Natomiast popołudniu mieszkańcy wybrali się na zabawę karnawałową podczas „Baśniowego Świata Andersena” do Domu Kultury „Pod Jarzębiną” w Siemianowicach Śl. W miłej atmosferze, przy dźwiękach znanej i lubianej muzyki, Mieszkańcy dobrze się bawili.  Zgodnie z tematem zabawy Nasi Mieszkańcy przebrani byli za bohaterów baśni „Pastereczka i Kominiarczyk”. Oprócz przebrania za Kominiarczyka i Pastereczkę był również Chińczyk (Chinka) i Asy, Króle i Damy. Mieszkańcy innych zaprzyjaźnionych Domów przebrani byli za bohaterów innych baśni.

Na 28 stycznia Mieszkańcy byli zaproszeni do Domu Kultury „Jubilat” w Tarnowskich Górach na zabawę karnawałową pt. „Żyj kolorowo”. Przedstawiciele każdego Domu byli ubrani w określony kolor, a Nam przypadł kolor zielony. Zabawa była bardzo udana i kolorowa.

A 29 stycznia Mieszkańcy wybrali się na bal maskowy w stylu weneckim do Pałacu Donnersmarcków (Centrum Kultury Śląskiej) w Nakle Śląskim. Bal uroczyście rozpoczął się odtańczeniem menueta. Na balu królowały tajemnicze damy i eleganccy kawalerowie w maskach na twarzy. Drugim punktem balu był występ grupy tanecznej z GOK-u w Nakle Śl. Natomiast ostatnią niespodzianką dla wszystkich gości było przedstawienie „Mały Książę” w wykonaniu terapeutów i Mieszkańców DPS w Nakle Śl. Tak więc był to wieczór pełen niespodzianek i dobrej zabawy.

Skip to content