Podziękowania dla s. Lidii – od Personelu

SIOSTRO LIDIO…
11 lat temu, zaczynając posługę dyrektorską, ofiarowałaś każdemu pracownikowi imienną intencję Mszy świętej. Od Eucharystii rozpoczęłaś budować swój nowy zespół ludzi.
Jako Pracownicy czujemy się tu zaopiekowani duchowo i omodleni.
Jesteśmy wdzięczni, że w wielu sytuacjach rodzinnych, zdrowotnych czy życiowych mogliśmy liczyć na zrozumienie.
Zdarzały się rozmowy w cztery oczy. Nie zawsze było łatwo i wesoło, ale zawsze każda relacja oparta była na dialogu i wysłuchaniu każdej ze stron. Efektem naszej zespołowej współpracy była organizacja 5 koncertów charytatywnych na rzecz naszego Domu, organizacja 2 Dni Otwartych na naszym terenie, z czego jeden połączony był z obchodami 150-lecia pobytu Sióstr Boromeuszek w Pszczynie, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Wtedy zrobiliśmy raban…
Czterokrotnie uczestniczyliśmy w festynie parafialnym, a od 2014 roku wystawialiśmy się podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych w ramach Daisy Days.
Twoim pomysłem było, by podziękować ofiarodawcom 1% i przez 5 lat z rzędu, w styczniu organizowaliśmy koncerty w naszej kaplicy.
Dzięki Twoim kontaktom, koncertowali dla nas: Magda Anioł z Zespołem, Niegodni, Mumio, Ireneusz Krosny, Natalia Niemen, Henryk Czich z Universe, Carrantuohill, raper ks. Jakub Bartczak, Iza i Marek Kopiec, Zespół Albo i Nie, Sega Band. Dzięki tym działaniom i Twojemu zaangażowaniu staliśmy się „widocznni” w środowisku lokalnym i nie tylko.
W ciągu tych 11 lat przeżywaliśmy peregrynację obrazu MB Piekarskiej i odwiedziny ks. bpa Marka Szkudło. Gościliśmy na naszym terenie „Teatr Zatrzymać Obrotówkę” z Krakowa w ramach imprezy miejskiej Teatralna Maszyna Pszczyna. Głosowaliśmy na projekt „Wpisujemy się w historię Pszczyny. 150 lat służby Sióstr Boromeuszek” w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 oraz wydaliśmy broszurkę „Po śladach miłosierdzia. 150 lat posługi Sióstr Boromeuszek w Pszczynie”. Wielkim naszym dobrodziejstwem stał się zakupiony bus do przewozu 9 osób.
Droga pożarowa, a w zasadzie jej brak, stała się ogromnym zagrożeniem dla funkcjonowania Domu. Dzięki Twojej determinacji i Bożej Opatrzności udało się ją urzeczywistnić.
Wspólnie przeżyliśmy niezliczone remonty, wszystkie pomieszczenia przeszły większą lub mniejszą rewitalizację. Generalnie wyremontowano kuchnię, pralnię, kaplicę i świetlicę ogólną.
Rozpoczęłaś współpracę z Powiatowym Zespołem Szkół nr 1 Pszczynie pod względem działalności wolontarystycznej, integracyjnej i międzypokoleniowej.
Pisałaś projekty i granty, które wymagały poświęcenia wielu godzin przy laptopie i z telefonem przy uchu by je dobrze opracować i napisać, a finalnie uzyskać dofinansowanie.
Zawsze z troską pomagałaś: przy zatrudnieniu, w sytuacji życiowo trudnej.
Dziękujemy, że w czasie obostrzeń i nakazów pandemicznych, pozostawiałaś wybór i decyzję każdemu z nas.
Siostro Lidio! Jesteśmy Zespołem ludzi, którzy posługują chorym, ale jesteśmy też indywidualnościami o różnym postrzeganiu tego co nas otacza, dlatego szczególnie dziękujemy Ci za wsparcie i dobro wniesione w naszą społeczność, za każdy uśmiech i gest wyciągniętej ręki.
Nie żegnamy się na dobre ale z nadzieją wypowiadamy „do zobaczenia”.
Szczęść Boże! ❤️❤️❤️
Skip to content