Wycieczka do Radia eM, Gościa Niedzielnego i Seminarium Duchownego w Katowicach

Klerycy Sebastian i Bogusław odbywający staż w naszym Domu postanowili zaprosić Mieszkańców do odwiedzenia  Seminarium Duchownego w Katowicach a przy okazji do zwiedzenia Radia eM, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz Katedry Chrystusa Króla. Wszystkie te miejsca znajdują się w bardzo bliskiej odległości od siebie.

W Radiu eM zobaczyliśmy jak wygląda studio nagrań, jak zbiera materiały i tworzy z nich audycje. Można było również przywitać się z ulubionymi dziennikarzami.

Następnym punktem wycieczki było spotkanie w siedzibie Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz portalu Wiara.pl. Mogliśmy tam zobaczyć jak wygląda praca dziennikarza prasowego, i jak tworzy się teksty wydania. W gablotach podziwialiśmy nowsze ale i bardzo archiwalne wydania Gości Niedzielnych.

W południe uczestniczyliśmy we Mszy św. w Katedrze Chrystusa Króla a później zwiedzaliśmy Seminarium Duchowne – miejsce gdzie kształcą się i mieszkają przyszli kapłani.

Dziękujemy wszystkim, których odwiedziliśmy za sympatyczne przyjęcie, poświecenie cennego czasu oraz zdradzenie tajników swojej ciekawej pracy.

 

Skip to content