X Integracyjny Dzień Sportu – 3 lipiec 2014

3 lipca w Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie odbył się X Integracyjny Dzień Sportu,w którym, w związku z trwającym Mundialem, królowała piłka (nie tylko do kopania).  Konkurencje nawiązywały do hasła  „Żyjmy zdrowo na sportowo – Brazylia w naszym Domu”. Były to między innymi: odbicia piłką siatkową, slalom z piłką na rakietce, strzały piłką szmacianą do bramki, toczenie piłki lekarskiej, kozłowanie, slalom mega piłką. Finałem rywalizacji był mecz towarzyski zawodników uczestniczących w imprezie.
Jak sama nazwa wskazuje miała ona charakter integracyjny ponieważ w składy dwóch drużyn ze sobą rywalizujących wchodzili przedstawiciele każdego z Domów. Gościliśmy Mieszkańców zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej z Michałkowic, Nakła Śląskiego, Tarnowskich Gór oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie.
Istotą imprezy była nie tyle wygrana, co samo uczestnictwo i dobra zabawa osób z dysfunkcją intelektualną i fizyczną. Pogoda dopisała podobnie jak nasi sportowcy, którzy do końca trzymali znakomitą formę. Dopisali również kibice, podgrzewający swoją energią i dopingiem, już i tak gorącą atmosferę.
Zgodnie z założeniami Integracyjnego Dnia Sportu każdy czuł się zwycięzcą.
Zawody zakończyły się uroczystą dekoracją medalami z rąk s. Lidii, a każdy Dom otrzymał dyplom i słodki upominek.
Dziękujemy Powiatowemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Pszczynie za użyczenie sprzętu sportowego oraz wszystkim Gościom i osobom zaangażowanym w jakikolwiek sposób w organizację imprezy.

http://www.wiadomosci.pless.pl/35358-integracyjny-dzien-sportu-w-dps

Skip to content